Chery Tiggo 3 sai eriversiooni
Hiinas juba klassikaks peetav krossover Chery Tiggo 3 ilmus konveierile juba 2005. aastal. Mudel on oma eksisteerimise jooksul läbi teinud mitmeid põlvkonnavahetusi, kuid 2020. aastal selle tootmine lõpetati. Tänu fännide üleskutsele otsustas Chery vanamehe
Proovisõit uue Toyota Camryga
Jaapani autotööstuse vaieldamatu lipulaevana saab Toyota Camry regulaarselt värskendusi ja uusi versioone. Täna testime uusima põlvkonna Camryt, mis ilmus umbes kuus kuud tagasi, ja jagame oma muljeid sellest autost.
Proovisõit Chevrolet Trailblazer
Chevrolet Trailblazer on Ameerika autotööstuse uus vaimusünnitus, mis püüab oma disaini ja tehniliste andmetega ostjatele muljet avaldada. Mis on aga selle crossoveri särava naha taga peidus? Arutame selle koos sellel väikesel proovisõidul.
Chevrolet Corvette Z06 rõõmustab uut V8
Chevrolet Corvette Z06 otsustas ostjaid rõõmustada uue, veelgi võimsama mootoriga. Auto laetav versioon tarnitakse kahes versioonis - rodster ja targa. Samal ajal on mõlemal autol kere aerodünaamika paranenud, neil on spoilerid ja süsinikkiust tiib, mis

Lugu BMW Z1 Roadsterist

24.12.20, EE / Artiklid
0 1454

Kaheistmelist sportroadsterit nimega BMW Z1 tootis Baieri kontsern aastatel 1988–1991. Sellel autol oli selgelt väljendunud võidusõidu iseloom, aga ka ebatavalised uksed, mis avamisel peideti auto lävepakudesse. See muutis mudeli autotööstuse ajaloos väga meeldejäävaks.

Roadsteril endal oli kaks keretüüpi – kabriolett ja kupee. Samal ajal olid mõlemad variandid varustatud ühe spetsiaalselt selle mudeli jaoks välja töötatud bensiinimootoriga. See oli suurepärane turbomootor 320 hj, mis oli sel ajal lihtsalt suurepärane. Käigukast on klassikalise mehaanikaga.


Huvitaval kombel oli 1986. aasta auto väljakuulutamise ajal huvi sportkupee vastu üsna suur, kuid pärast seeria turuletulekut mudeli müük suures tempos ei erinenud. Selle tulemusena kestis mudel konveieril vaid kolm aastat, misjärel selle tootmine peatati. Nüüd maksab BMW Z1 umbes 500 tuhat eurot ja on kollektsionääride seas kõrgelt hinnatud.

Huvitav fakt on ka arendajate soov teha rodsterist nelikveoline versioon. Nõrk müük ei võimaldanud aga plaani ellu viia. BMW Z1 uhkeldab ka ksenoontuledega, mis tol ajal olid just moes.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Комментарии (0)
Добавить комментарий